Galeria kilkudziesięciu zdjęć niebieskich paznokci. Znajdziecie tutaj paznokcie jednobarwne, matowe i połyskujące, wzorki na paznokciach z brokatem i bez brokatu. Paznokcie, które możecie nosić na co dzień, oraz takie, które bardziej wypada nosić na imprezie wieczorowej.

Jeśli chodzi o niebieskie paznokcie, z pewnością nie jedna z Was spotkała się z opiniami i artykułami, że niebieskie odcienie na paznokciach, zarezerwowane są tylko dla sezonu letniego. Owszem, jasnoniebieskie, w szczególności matowe odcienie lakierów do paznokci, łatwiej dopasować do ubrania latem. Nie oznacza to jednak, że nie możecie go używać na co dzień w innych porach roku. Zresztą potwierdzają, to komentarze internautek na wielu blogach oraz serwisach poświęconych modzie i stylizacjom. Z komentarzy tych wynika, że kobiety, które lubią niebieskie odcienie na paznokciach, stosują je przez cały rok. Zresztą uważam podobnie. Jeśli dobrze się czujesz się z niebieskim kolorem na paznokciach, to nie zwracaj uwagi na porę roku. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, których warto przestrzegać, aby nie przesadzić.

  • Jeśli łączysz niebieskie odcienie do paznokci z niebieskim odcieniem ubrania, to lepiej jeśli będą to różne odcienie. Unikaj zakładania stroju w tym samym odcieniu, co lakier na paznokciach. Warto zwrócić uwagę na to, aby odcień lakieru na paznokciach, był nieco ciemniejszy od reszty stylizacji. Wprawdzie raczej nie łączy się tych samych kolorów stylizacji z takim samym kolorem na paznokciach, jednak łączenie tych kolorów jeśli będą to różne odcienie, powinno być jak najbardziej OK. Wówczas taka stylizacja paznokci może dobrze się komponować z niebieską kreacją lub jej elementami.
  • W stylizacjach białych, pastelowych, miętowych oraz różowych, kolor niebieski, również będzie dobrze współgrał. Ciemnoniebieski, będzie pasował do żółtej oraz czerwonej sukienki. Metaliczne odcienie najlepiej będą współgrały z kreacjami wykonanymi z połyskującego materiału lub z połyskującymi innymi elementami stylizacji.
  • Paznokcie stylizowane brokatem, lepiej będą się komponowały z krzykliwymi, barwnymi, wyzywającymi stylizacjami.
  • Ciemnoniebieskie kolory, lepiej będą pasowały do formalnych spotkań i kreacji wieczorowych. Nie oznacza to, że nie możesz nosić ciemnych odcieni na paznokciach na co dzień, ale warto zwrócić wtedy uwagę, żeby strój nie był zbyt jaskrawy, kolorowy czy krzykliwy. W stylizacjach na formalne spotkania oraz w kreacjach wieczorowych, lepiej aby kolor paznokci był podobny do koloru kreacji, ale o nieco ciemniejszym odcieniu.

Jeśli łączycie niebieskie pazurki z innymi kolorami, możecie napisać o tym w komentarzu. :-)